Juridinių asmenų bankrotas

Juridinių asmenų bankrotas – natūrali verslo pasaulio dalis. Visuomenėje bankrotas vis dar dažnai tapatinamas su pralaimėjimu, tačiau tai yra normalus ekonominis reiškinys ir galimybė viską pradėti nuo pradžių. Bankroto paskelbimas gali išgelbėti Jus ir Jūsų verslą nuo skolų naštos visam gyvenimui.

Nuo bankroto nėra apsaugota jokia įmonė. Daugelis garsiausių pasaulio verslininkų savo karjeroje yra patyrę ne vieną bankrotą, tačiau sugebėjo atsitiesti, iš naujo sukurti verslus ir pasiekė dar didesnių laimėjimų.

Bankrotas – nemokios įmonės būsena, kai įmonei teisme yra iškelta bankroto byla arba kreditoriai įmonėje vykdo bankroto procedūras ne teismo tvarka. Pirmuoju atveju administratorių paskiria, bylą nagrinėja ir svarbiausius sprendimus priima teismas. Toks procesas dažniausiai užtrunka 1-2 metus ir daugiau, priklausomai nuo bylos sudėtingumo gali būti brangus ir kainuoti daug laiko ir nervų.

Puiki alternatyva – bankroto procesas ne teismo tvarka. Toks procesas gali vykti, jeigu teismuose nėra iškelta bylų, kuriose šiai įmonei pareikšti turtiniai reikalavimai ir jei iš įmonės nėra išieškoma pagal teismų ar kitų institucijų išduotus vykdomuosius dokumentus.

juridiniu-asmenu-bankrotas

Laiku pradėtas bankroto procesas padės išvengti gilesnių finansinių problemų, apsaugoti kreditorių interesus ir išlaikyti santykius su buvusiais verslo partneriais. Matydamas, kad įmonės būklė tapo kritišką ir tolesnė veikla tik pablogintų situaciją, vadovas gali kreiptis į kreditorius su siekdamas jų sutikimo pripažinti įmonę bankrutuojančia, procesą vykdant ne teismo tvarka.

Toks bankroto procesas trunka trumpiau, yra efektyvesnis ir pigesnis, administratorių paskiria ir visus svarbiausius sprendimus priima kreditorių susirinkimas, todėl kreditoriai turi visas galimybes kontroliuoti įmonės bankroto eigą. Tolesnį Jūsų įmonės valdymą ir santykius su kreditoriais perimtų paskirtas mūsų bankroto administratorius.

Suprantama, kad gali būti sunku skirtis su ilgai puoselėtu nuosavu verslu. Tačiau bankrotas – ne pabaiga, tai visada gali būti kažko naujo pradžia.

Daugiau informacijos http://www.bankrotodep.lt/

Dirbkime kartu ir būkime užtikrinti sėkme!